7 tipov pre správny výber topánok online

Nákup topánok na internete je dnes úplne bežný a prináša výhody, ktoré v kamenných predajniach nenájdete. Na výber topánok máte neobmedzený čas, nemusíte nikam chodiť a máte viac času na rozmyslenie, aby ste si boli výberom topánok istí.

Napriek tomu sa niektorí ľudia obávajú nákupu cez internet, keď ide o topánky. Prezradíme vám pár tipov, ako si vybrať čo najlepšie topánky online a užívať si výhody nakupovania z domu.

 

Topánky online ako nakupovať tipy JohnC

 

1. Poznajte svoju veľkosť

Možno by ste boli prekvapení, koľko ľudí, najmä žien, nepozná svoju veľkosť topánok. Omylom tak nosia o číslo menšiu obuv a musia sa pasovať s otlakmi, alebo im vyskakuje päta pri chôdzi.

 

2. Odmerajte si veľkosť nohy

Ak máte tento problém opakovane, možno by ste si mali premerať nohu a uistiť sa, či nosíte správnu veľkosť. Veľkosť najjednoduchšie odmeriate tak, že sa postavíte pätou k stene a na papier označíte miesto, kde je vaša noha najdlhšia. Potom zmeriate vzdialenosť medzi pätou a označeným miestom. Pri výbere veľkosti topánok sa nasledovne riaďte tabuľkou veľkostí.

Tabuľka veľkostí topánok JohnC

 

3. Merajte podľa typu topánok

Myslite aj na to, aké topánky si chcete kúpiť. Ak sú to tenisky či čižmy, ktoré plánujete nosiť s ponožkami, nohu si merajte v ponožkách, ktoré bežne nosíte. Ak kupujete sandále či lodičky, nohu si merajte bosú.

 

4. Merajte obe nohy

Nohy jedného človeka sa môžu mierne líšiť vo veľkosti. Zmerajte si vždy obe nohy a topánky zvoľte podľa veľkosti väčšej nohy, aby vás topánky netlačili.

 

5. Dajte na predošlé skúsenosti

Ak sa už poznáte lepšie, možno viete, že tenisky nosíte o čosi väčšie než lodičky alebo baleríny. Správna veľkosť závisí aj od typu topánky a od použitého materiálu. Kožené topánky sa zvyknú mierne prispôsobiť, zatiaľ čo tie zo syntetického materiálu zostávajú rovnaké. Pri nákupe na to myslite a ak máte skúsenosť, že vám sedí rozdielna veľkosť pri rozdielnom druhu obuvi, prispôsobte tomu svoj výber.

 

6. Venujte pozornosť detailom

Nakupujte na e-shope, kde si môžete topánky obzrieť takmer ako naživo. Odfotené by mali byť z viacerých uhlov s možnosťou priblíženia detailov. Zamerajte sa na hrúbku podrážky, tvar špičky či veľkosť opätku, aby ste si boli istí, že kupujete to, čo ste hľadali a čo vám bude sedieť.

 

7. Overený e-shop

Aj napriek všetkej snahe sa môže stať, že sa skrátka netrafíte a topánky vám nebudú sedieť, ako by ste chceli. Uistite sa, že vrátenie tovaru nebude problémom a že predajca vám vyjde v ústrety. U nás v JohnC je to samozrejmosť. :)

Pravidelné novinky od nás priamo pre Vás. Ako? Jednoducho!

John-C.sk nájdete na GLAMI.sk

Copyright © 2016 JOHN-C s.r.o. Košice.

Grafika a vývoj bart.sk