Ako uskladniť letné topánky v zime? Poradíme vám

Ak ste ešte doposiaľ otáľali s úplnou výmenou topánok, je najvyšší čas.Miesto v „botníku", z ktorého vyberáte topánky každý deň zaujmú robustnejšie kúsky a čižmy. Tu už sandálky či lodičky miesto nemajú.

Čo s nimi, aby ste sa na jar nemuseli obzerať po kompletnej výmene celej topánkovej výbavy? Musíte ich správne ošetriť a uskladniť. Máme pár tipov ako na to.

REVÍZIA A OPRAVA

Keď patríte do kategórie „tancovala jedno leto", určite ste dali svojim letným kúskom na nohách zabrať. Prezrite preto všetky žabky, sandálky, lodičky, šľapky, či neutrpeli počas letných dní a nocí viac ako si zaslúžili. Chýbajúca časť opätku či okopaná špička ešte neznamená, že sa musíte so svojimi letničkami rozlúčiť nadobro. Odneste ich k obuvníkovi na opravu. Odtrhnutý remienok, nalomený celý opätok, schodená päta vyžadujú väčší a poväčšine aj nákladnejší zásah obuvníka - navyše výsledok je vždy už len dočasný. Takéto topánky odneste do zberného koša. Rozhodnutie je na vás, ktoré páry topánok necháte a ktoré vyhodíte, dôležité je, aby boli v stave, ktorý vašim nôžkam neuškodí.

OŠETRENIE

Po správnom očistení (vlhkou handrou, suchou handrou, handričkou na kožu) letnú obuv ošetrite vhodným prípravkom na starostlivosť o topánky podľa ich typu a materiálu, z ktorého sú vyrobené. Čistiace produkty si môžete vybrať aj na eshope JohnC v sekcii Prípravky na obuv.

Odporúčame nastriekať aj vnútro topánok sprejom na topánky, nechať ich naposledy vyvetrať a uskladniť.

USKLADNENIE

Ak máte samostatnú skriňu či iný priestor na uskladnenie letných vecí, presuňte tam aj letné topánky.

Nie každá z nás má však priestor na topánky ako slávna Carrie z filmu Sex v meste. Ideálne ich po vyčistení a vyvetraní uskladnite do škatúľ, opätkami od seba, podrážkami k sebe. V prípade, že ste škatule od topánok vyhodili, poslúžia aj úložné boxy - topánky do nich zoraďte, aby sa navzájom nepoškodili pri prenášaní či premiestňovaní boxu. Keď máte dostatok miesta, venujte im samostatnú poličku či regál.

Akokoľvek uložíte letné topánky na zimný spánok, pamätajte, že by to malo byť v priestore, ktorý je suchý a vetraný.

Teraz už máte dostatok miesta aj na nové zimné kúsky, tak neváhajte na www.johnc.sk určite niečo nájdete :)

Pravidelné novinky od nás priamo pre Vás. Ako? Jednoducho!

John-C.sk nájdete na GLAMI.sk

Copyright © 2016 JOHN-C s.r.o. Košice.

Grafika a vývoj bart.sk