Zlatá či strieborná? V lete zažiarite v týchto farbách

V lete si môžeme dovoliť viac lesku než obyčajne. Na slnku sa lesknú naše šperky, rozjasňovače zvýrazňujú naše črty, tak prečo nezažiariť aj s topánkami? Metalické odtiene sú stále v kurze. Zlatá či strieborná sú klasika, na trhu však nájdeme aj odtiene rose gold. Ktorá farba vám pristane najviac?

 

 

Studený alebo teplý podtón pleti

To, či by ste mali siahať skôr po zlatej alebo po striebornej, už možno viete. Často nám najviac pristanú tie farby, v ktorých sa cítime dobre a doslova “žiarime”, okolie nás chváli a naša pleť vynikne. Ak si nie ste istá, zistite, či máte teplý alebo studený podtón pleti.

Pleť s teplým podtónom je na pohľad viac dožlta, ľahko sa v lete opáli, žilky na rukách vyzerajú skôr zelené. Studený podtón pleti je, naopak, viac doružova, opaľuje sa ťažko (často sa aj spáli) a žilky sa javia modré. Ak sa nachádzate niekde na pomedzí, gratulujeme. S neutrálnym podtónom vám budú pasovať zlatá aj strieborná.

 

 

Ako zladiť metalické topánky

Ak nie ste práve extrovertný typ, nosiť výrazné metalické kúsky pre vás môže byť zo začiatku trochu neprirodzené. Práve v lete si však môžete dovoliť upútať na svoje nohy! Neviete, ako zlaté a strieborné odtiene zladiť so zvyškom oblečenia? Zlatá bude vyzerať výborne s bielou aj čiernou, ale aj červenou, bordovou či khaki zelenou. Strieborná takisto vynikne s bielou a čiernou, ladiť bude výborne s modrými a ružovými kúskami, a tiež s pastelovými odtieňmi akýchkoľvek farieb.

Zlaďte topánky s kovovými detailmi na kabelke a na oblečení. Šperky môžete zvoliť minimalistické, aby vynikli topánky, alebo výrazné, ak chcete podčiarknuť celkový look a dodať mu punc originality. Pri sandáloch nezabudnite na dokonalú pedikúru a výrazný lak na nechty.

 

 

Kam ich nosiť?

Možno vám ako vhodná príležitosť napadne letná slávnosť, posedenie na terase pri drinku či iná výnimočná udalosť. Elegantné strieborné či zlaté sandále s tenkými remienkami na podpätku sa budú skutočne výborne hodiť na takéto príležitosti.

Metalické odtiene však krásne vyniknú aj počas bežného dňa. Zvoľte topánky na nižšom alebo klinovom opätku, zlaďte ich v ležérnom štýle k voľným šatám či tunike - tak na seba síce upútate, ale nebudete pôsobiť príliš slávnostne. Ideálnou voľbou sú aj zlaté alebo strieborné šľapky, ktoré vynosíte ako na dovolenke, tak aj počas bežných horúcich dní.

 

Pravidelné novinky od nás priamo pre Vás. Ako? Jednoducho!

John-C.sk nájdete na GLAMI.sk

Copyright © 2016 JOHN-C s.r.o. Košice.

Grafika a vývoj bart.sk